Teenusedisaini koolituse raames loodud permakultuuri aed
Projekti rahastas Siseministeerium ja Euroopa Liidu Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifond.
Projekti eestvedajad
Projekti, AMIF 2021-17: “Teenusedisaini koolitus- ja mentorlusprogramm kultuuri- ja spordiasutustele” rahastab Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning siseministeerium ning viivad ellu MTÜ Eesti Pagulasabi jaj Sotsiaalse Innovatsiooni Labor.
Toimunud sündmused:
“…” Vanaema aia külastus ja toidutöötuba Leno Morfini juhendamisel- nii palju mahtus kahe päeva sisse:)
Novembri alguses oli permakultuuri huvilistel suurepärane võimalus osaleda kahepäevasel väljasõidul. Tartu botaanikaaia külastus, Triinu permakultuuri aed, ühine õhtusöök ja ööbimine Haanjamehe talus, “…”
Laupäev 1.oktoober pakkus taas tohutul hulgal positiivset- päikesepaisteline ilm;
hea energiaga valmistatud kodune söök maheköögiviljast (aitäh, Mäetoa talu) Ukraina retseptide põhjal (aitäh, Yutta);
silmaganähtav tulemus- hekk, mis aastatega aina rohkem pakub ilu, mitmekesisust, elurikkust, tuulekaitset ja vilju- mitte ainult inimestele;
fantastiline seltskond- tänu igaühele, kes kohal oli;
aitäh permakultuuridisainerile Marian Nummert’ile, kes söödava heki kõigepealt paberile pani, taimed välja valis, need kohale organiseeris ning kelle juhendamisel söödav hekk tõepoolest ka valmis sai;
aitäh projektirahastajatele- EL ja Siseministeerium;
aitäh projekti elluviijad MTÜ Eesti Pagulasabi ja Sotsiaalse Innovatsiooni Labor;
aitäh mu teenusedisaini koolituse meeskonnale, kellega ühiselt idee ja teostus rajatavast aiast just sellise kuju võttis:)
Pühakivi permaaia esimene koolituspäev aias. Ilm soosis, koolitaja jõudis kenasti Võrumaalt kohale, pererahvas oli lahke, borž maitses imehea, peenargi sai valmis:) Aitäh!
Meie esimene väljasõit toimus Lilleorgu, tutvusime ravimtaimeaiaga ja biosöe valmistamise saladustega, sõime taimetoitu ja nautisime ümbruskonna rahu.